“בני ברוך במקום ראשון בסדר העדיפויות שלי”

  1. מ’ היה חוזר ואומר לנו שמבחינת סדרי העדיפויות שלו, בני ברוך היא במקום הראשון, מעל המשפחה, החברים וכל דבר אחר. סדרי העדיפויות החדשים באו לידי ביטוי בהתנהגותו:
  2. כשמ’ החליט לעזוב את עבודתו במייקרוסופט, כדי לעבוד עבור לייטמן, היו לפניו שישה שבועות נוספים לפני שמלאה שנה לעבודתו בחברה. כשהחל לעבוד שם, מייקרוסופט הציעו לו בונוס של 30,000 ₪ אם יתמיד במשך שנה. כשהחליט לעזוב, התחננתי שיחכה שישה שבועות נוספים כדי שנקבל את הבונוס, שיסייע לנו כלכלית אחרי שיירד ירידה קיצונית במשכורת. מ’ סירב להמתין שישה שבועות נוספים כדי לקבל את הבונוס ואמר שלייטמן חשוב יותר ושזה כבוד עבורו שלייטמן ביקש ממנו לעשות את הפרוייקט.
  3. אחרי שמ’ התפטר מעבודתו הצטמצמו משמעותית הכנסות משק הבית (התפרנסנו מהמשכורת שלי).
  4. מ’ אמר לי שהוא יקבל שכר מינימום על עבודתו אצל לייטמן. אני לא זוכרת שבפועל קיבל תשלום על חודשי העבודה שלו במרכז. מ’ ואני שוחחנו וחיפשנו איפה אפשר להצטמצם בהוצאות. כשהתחלנו לדבר על כך, הדבר הראשון שהציע להוריד היה החוגים של הילדות. הזדעזעתי כיוון שתמיד הדבר החשוב ביותר עבור שנינו היה החינוך של בנותינו והרצון המשותף לתת להן הכל. גם זה היה סימן עבורי שאישיותו משתנה.
  5. הקש ששבר את גב הגמל והביא אותי לפרק את נישואינו התרחש בסוף אוגוסט 2008. באוגוסט 2008 אמא שלי הרגישה לא טוב ואושפזה לניתוח דחוף. קיבלתי הודעה שהיא בניתוח ולא ידעתי למה. כמובן שנבהלתי מאד והתקשרתי בבכי והיסטריה למ’. מ’ הגיב באדישות מוחלטת. הוא איחל לי בהצלחה: לא הציע עזרה, לא הציע אמפתיה, לא ניסה להרגיע אותי ולא התעניין במצבה של חמותו מזה 15 שנים. נפגעתי מאד אך לא יכולתי לעסוק בכך באותו רגע כיוון שהייתי עסוקה עם אמי.
  6. בבוקר התקשרה אלי הבת הגדולה (שהיתה אז כבת 14) בהיסטריה עצומה. היא ואחותה התעוררו בבוקר ולא מצאו אותי בבית. הסתבר לי שמ’ הלך באמצע הלילה לשיעור והשאיר את הבנות לבד, ואפילו לא טרח לעדכן אותן שאני בבית החולים עם סבתן.
  7. מיד לאחר מכן, בספטמבר 2008 הגשתי בקשה לגירושין. סיפרתי כמובן לעוה”ד שייצג אותי בהליך הגירושין על הקבלה. אני רציתי שבהסכם הגירושין יהיה כתוב שאסור יהיה לו לקחת את הבנות למרכז בני ברוך, כיוון שחששתי שהוא ינסה לשאוב גם אותן לתוך הקבוצה. עורך הדין הציע לי לא להתייחס בהליך לעניין הקבלה כדי לא להרגיז את מ’ וכדי שניתן יהיה להגיע לגירושין בהסכמה. קיבלתי את עצתו.

 

מתוך: תצהיר ו’ ללא פרטים – תביעת עמותת בני ברוך נגד אהרון אפלבאום

לעמוד התצהיר הראשי – לחצו כאן
לקריאת כל התצהירים שהוגשו בתביעתם של בני ברוך נגדי – לחצו כאן