ההפצה מעל הכל

  1. דבר נוסף שהפריע לי בשיעורים של לייטמן שהגעתי לשמוע עם מ’ במסגרת המאמץ “ללכת לקראתו”, היה העיסוק האובססיבי בהפצה. לייטמן חזר שוב ושוב על הטענה שככל שנביא למרכז יותר אנשים, כך נתקדם יותר רוחנית.
  2. מ’ הפך את פעולות ההפצה למרכז חייו.
  3. בתקופה בה היה בקבוצה הצעירה, נדרש היה להתנדב בפעילויות הפצה מדי שבוע. מ’, שעבד בתפקיד בכיר מאד ויוקרתי במייקרוסופט, הלך מדי יום שישי לחלק עיתוני “קבלה לעם” מטעם בני ברוך בצומת גלילות. חברים משותפים העירו לי על כך שבעלי מחלק עיתונים ברחובות ואני התביישתי מאד אבל לא הערתי לו כיוון שכל שיחה בנושא בני ברוך הפכה לויכוח מר.
  4. כשהיה חבר בקבוצה הפנימית, היה עושה פרויקטים שקשורים במחשבים בשעות ההתנדבות שלו. באותה תקופה בני ברוך עשו קליפ כלשהו למטרות הפצה והעלו אותו לאתר של קליפים. נוצרה ”בעיה” בהפצה כיוון שהקליפ זכה בדירוג מאד נמוך באתר. באותו אתר ניתן היה להצביע לטובת קליפ כלשהו רק פעם אחת מכל מחשב. מ’ השקיע שעות בכתיבת תוכנה שמשנה את כתובת ה-IP של המחשב, באופן שאיפשר להצביע אינספור פעמים לטובת אותו קליפ כדי לקדם את הצפיות. אני זוכרת ששאלתי אותו: לא נראה לך שזו רמאות? הוא ענה שזו הפצה ופרסומת וככה עושים את זה, ושאני לא מבינה כלום וכו’.
  5. סמוך לפני גירושינו מ’ מונה להדריך קבוצה בבולגריה, בשפה הבולגרית. התפלאתי ושאלתי אותו: אתה עוד לא רב, ולא עברת את המחסום. איך יש לך זכות להסביר לאנשים שהם יעברו את המחסום אם ילמדו ויפיצו קבלה, כשלא חווית את זה בעצמך? הוא כרגיל ענה לי שאני לא מבינה כלום.

מתוך: תצהיר ו’ ללא פרטים – תביעת עמותת בני ברוך נגד אהרון אפלבאום

לעמוד התצהיר הראשי – לחצו כאן
לקריאת כל התצהירים שהוגשו בתביעתם של בני ברוך נגדי – לחצו כאן