ההצטרפות לקבוצה הצעירה ולקבוצה הפנימית של בני ברוך

  1. אחרי שמ’ סיים את הקורס במרכז “קבלה לעם”, סיפר לי שהציעו לו להצטרף לקבוצה הצעירה של בני ברוך. הוא סיפר לי שהחברות בקבוצה כרוכה בהשתתפות במפגש ערב אחד מדי שבוע, התנדבות שבועית ותשלום מעשר.
  2. מ’ סיפר לי שהחברים הרציניים ביותר בקבוצה הצעירה יוזמנו להצטרף לקבוצה הפנימית של בני ברוך, ושהוא מקווה מאד להיות אחד מאותם אנשים שיוכלו להצטרף לקבוצה הפנימית.
  3. כפי שיפורט להלן, לאחר שמ’ הצטרף לקבוצה הצעירה, התנהגותו השתנתה באופן דרסטי. הוא הקדיש עוד ועוד שעות להתנדבות בבני ברוך, התייחס ללייטמן כאל אלוהים והפסיק להתעניין בכל שאר הדברים בחיים: משפחתו, הוריו, עבודתו, חברים וכל שאר הדברים שמילאו את חיינו עד אותו זמן. היחס שלו אלי השתנה והוא הרבה להתרגז עלי והפסיק לתפקד כבן זוג ושותף להורות. הרגלי החיים שלו השתנו: הוא חזר לאכול בשר אחרי שנים של צמחונות והחל לשתות אלכוהול. ראיתי את בעלי הופך להיות אדם אחר.
  4. באותה תקופה עוד קיוויתי שהוא יסיים את תקופתו בקבוצה הצעירה ויחזור להיות עצמו, אולם התבדיתי. כעבור כמה חודשים מהצטרפותו לקבוצה הצעירה, זכה מ’ בקידום המיוחל וצורף לקבוצה הפנימית של בני ברוך (“הגרעין”).
  5. בתוך כמה חודשים לאחר הצטרפותו לקבוצה הפנימית התפטר מ’ מעבודתו במשרה בכירה בחברת מייקרוסופט על מנת לעבוד במשרה מלאה במפעל ההפצה של בני ברוך.
  6. מאותו מועד והלאה הידרדרו חיינו באופן שלא הותיר לי כל ברירה אלא לסיים את נישואינו כדי להציל את עצמי ואת בנותיי. מ’ ואני התגרשנו בהסכמה בסוף 2008.
  7. לאחר גירושינו עבר מ’ להתגורר בדירה שכורה קטנה בפתח תקווה, בסמוך למרכז בני ברוך. תוך חודשים ספורים התחתן בשידוך עם מישהי שהכירו לו בבני ברוך, בחורה שצעירה ממנו בכעשרים שנה.
  8. בתקופה הראשונה מיד לאחר פרידתנו, נהגתי להביא את הבנות אליו על מנת שישמרו אתו על קשר. הייתי מורידה אותן בביתו, ממתינה שעתיים בקניון, ואחר כך מחזירה את הבנות הביתה. אחרי שהכיר את אשתו הנוכחית ביקש שלא אבוא יותר לביתם ובמקום זאת הם היו באים לשוהם, בתדירות של כפעם בחודש. עם השנים גם קשר זה התרופף וכיום הוא מתראה עם בנותינו (כיום בנות 21 ו-16) כמעט רק באירועים משפחתיים בבית סבתן, כשלוש פעמים בשנה.

מתוך: תצהיר ו’ ללא פרטים – תביעת עמותת בני ברוך נגד אהרון אפלבאום

לעמוד התצהיר הראשי – לחצו כאן
לקריאת כל התצהירים שהוגשו בתביעתם של בני ברוך נגדי – לחצו כאן