הניתוק מהמשפחה והחברים

  1. מ’ אמר לי שעל פי כללי בני ברוך, החברים מחויבים להיות במרכז בחגים: ראש השנה, יום כיפור ופסח. הגברים והנשים ישבו בנפרד באותן ארוחות ולכן סירבתי להצטרף אליו.
  2. זכור לי שבמהלך השנה האחרונה לנישואינו נשארתי יותר מפעם אחת לחגוג חג לבד עם הבנות בבית בעוד הוא הלך למרכז בני ברוך.
  3. בפסח של שנת 2008 הגיעו אלינו אורחות מחו”ל – חברות נבחרת האתלטיקה לנערות, שהגיעו לפגוש את נבחרת הנערות בישראל, בה היו חברות בנותינו. לבקשתן של בנותינו, הזמנתי את האורחות לסעודת ליל הסדר בביתנו כדי להציג בפניהן את המסורת היהודית. אני זוכרת שהיה לי ולבנות חשוב שגם מ’ ינכח בסעודת החג ולכן הקדמתי את הארוחה כדי שהוא יוכל להשתתף לפני שילך לבני ברוך. אולם אחרי לא יותר מחצי שעה מ’ קם והלך. הבנות נעלבו מאד וביקשו שלא ילך. מ’ השיב להן שהוא הולך ללמוד איך לעשות את החג בצורה נכונה.
  4. לפני בני ברוך למ’ לא היו הרבה חברים משלו. היה לו ביטחון עצמי נמוך ורוב חברינו היו חברים שלי או חברים משותפים שהכרנו כזוג. אחרי שהצטרף לבני ברוך, חברים היו מזמינים אותנו למפגשים בערבי שישי, והוא סירב כיוון שהלך תמיד למרכז בני ברוך. עם הזמן, ההזמנות פחתו והקשרים התנתקו.
  5. בתחילה התביישתי ונמנעתי לספר לחברים למה מ’ לא נענה להזמנותיהם. חששתי שכשיחזור לעצמו, יתבייש מפני החברים ולכן הסתרתי את הסיפור מהם. רק כעבור זמן, לקראת הגירושין, הבנתי שעלי להמשיך את החיים שלי וחזרתי לקשר עם חברים לבד.
  6. כשמ’ הצטרף לקבוצה הפנימית, הוריו שהו בארה”ב. לא רציתי לשתף אותם כדי לא להדאיג אותם. במהלך התקופה שהיה בקבוצה הפנימית וכבר לא עבד, הוריו חזרו מחו”ל. הם באו לבקר אותנו, שמעו שאינו עובד ורק נמצא במרכז בני ברוך כל היום ונחרדו. הם גערו בו והרשו לעצמם לדבר אליו בטון יותר תוקפני ממה שאני הרשיתי לעצמי. הוא התלהט ונעשה אגרסיבי וצעק עליהם לצאת מהבית שלו. למרבה הזעזוע, במדרגות היציאה מהבית שלנו הוא דחף את אמו והיא נפלה במדרגות ונחבלה.
  7. הקשר של מ’ עם הוריו הצטמצם לקרוב לכלום. אני שמרתי אתם על קשר בגלל הבנות. בשנים האחרונות ידוע לי שלאחר שנולדה לו בת מנישואיו החדשים הוריו עושים מאמץ לחדש את הקשרים ושהוא מגיע לביקור מספר פעמים ספורות בשנה (אני יודעת זאת כיוון שבאותן פעמים הוא מתאם אתי את איסוף הבת הצעירה לבקר את הסבים).

מתוך: תצהיר ו’ ללא פרטים – תביעת עמותת בני ברוך נגד אהרון אפלבאום

לעמוד התצהיר הראשי – לחצו כאן
לקריאת כל התצהירים שהוגשו בתביעתם של בני ברוך נגדי – לחצו כאן