ויתור על רכוש

  1. אחרי שנכנס לקבוצה הפנימית מ’ החליט לתרום על דעת עצמו 40,000 ₪ במזומן לשם הקמת ערוץ 66 – ערוץ הקבלה של לייטמן בכבלים. באותה תקופה לייטמן ערך שיעור בוקר מיוחד בנושא חשיבות גיוס הכסף להקמת הערוץ. למ’ בדיוק נפתחה קרן השתלמות והוא החליט שזה הדבר הנכון לעשות. הוא אמר לי שהוא הולך לעשות את זה ולא התייעץ אתי. אני התנגדתי מאד אבל לא היה עם מי לדבר, והוא תרם את הכסף.
  2. זכור לי שביקשתי ממנו – התחננתי למעשה – שלפחות יבקש קבלה עבור התשלום העצום הזה, אך הוא אמר לי שהוא סומך על בני ברוך ושהוא לא צריך שום קבלה.
  3. כשמ’ הצטרף לקבוצה הצעירה הוא החל לשלם גם מעשר – עשרה אחוז ממשכורתו – מדי חודש. הוא תמיד שילם במזומן ומעולם לא קיבל קבלות. גם כשביקשתי ממנו שיבקש קבלה הוא סירב ואמר שהוא סומך על בני ברוך.
  4. כמה חודשים אחרי שנכנס לקבוצה הפנימית, החליט מ’ להתפטר כדי לעבוד במשרה מלאה בבני ברוך, במפעל ההפצה. הוא אמר לי שמתכוון לרדת משכר של קרוב ל-20,000 ₪ נטו לשכר של כ-3,000-4,000 ₪. בפועל אינני זוכרת אם אפילו סכום זה שולם לו.
  5. מובן שהמשכורת לא הספיקה כדי לתמוך במשפחה בת ארבע נפשות. כשדיברתי אתו על כך הוא אמר שעלינו לצמצם את ההוצאות, שלא חייבים לנסוע לחו”ל ולקחת חוגים, ושבשביל אוכל זה מספיק, ושניתן להשתמש בחסכונות שלנו.

מתוך: תצהיר ו’ ללא פרטים – תביעת עמותת בני ברוך נגד אהרון אפלבאום

לעמוד התצהיר הראשי – לחצו כאן
לקריאת כל התצהירים שהוגשו בתביעתם של בני ברוך נגדי – לחצו כאן