החיים במרכז בני ברוך

 1. בהתחלה הייתי מאושרת. השהייה במרכז בני ברוך היתה כל מה שיכולתי לבקש בחיים. התחלתי לעבוד במחלקת הגרפיקה של מפעל ההפצה של בני ברוך. עבדתי 12-15 שעות ביממה.
 2. באותה תקופה לא היה לי אכפת מכלום. רציתי רק להתקדם רוחנית. לא ראיתי את מדינת ישראל, לא נסעתי אפילו לים פעם אחת, לא רציתי לעבור לדירה בגודל סביר, לא רציתי לבלות או לרכוש את השפה העברית – רק לעסוק בהפצה.
 3. בבני ברוך חברים רבים מבריה”מ לשעבר ויכולתי לתקשר ברוסית, כך שלא נדרשתי ללמוד עברית.
 4. סדר היום שלי באותה תקופה:
  • התעוררתי בשעה 2 בבוקר עם בעלי. הכנתי לו ארוחת בוקר והוא היה הולך לשיעור הבוקר (המיועד לגברים חברי הקבוצה בלבד). אני הייתי מאזינה לשיעור בבית בעזרת תרגום לרוסית באינטרנט.
  • בשעה שש כבר הייתי בעבודה. חלק מעבודתי היתה להכין לדפוס את עיתון “קבלה לעם”, וכן עיתון ברוסית לישראלים דוברי רוסית, ספרים ועלונים. מדי חודש, בימים שלפני הורדת העיתון לדפוס, היינו עובדים כמעט 24 שעות ביממה כל יום, במשך שלושה ימים. העובדה שלא הייתי צריכה כמעט שעות שינה והייתי מאד אנרגטית גרמה לי להרגיש שאני בדרך הנכונה, שאני אכן מיוחדת ובעלת כוחות מיוחדים. בכל פעם שהקשבתי לשיעור הרגשתי שאני מקבלת כוח לעסוק בהפצה. בהמשך הקמתי את מחלקת גרפיקה ברוסית בבני ברוך.
  • חוץ מעבודת הגרפיקה, עשיתי מטלות נוספות במרכז: למשל, עסקתי בניקיון המרכז ועזרה במטבח. הנשים שעבדו במפעל, במיוחד מישהי בשם ר’ ב’, אמרו לי שאני חייבת להקשיב כל הזמן לשיעורים ישנים של לייטמן באוזניות בזמן שאני מנקה או כשאני עובדת בעבודה שלא מצריכה חשיבה. היא אמרה לי שאני צריכה להקשיב כדי לזכור כל הזמן את המטרה לשמה אני עובדת – אני לא מנקה רק כדי שיהיה נקי אלא כדי לעשות עבודה רוחנית. לכן הקשבתי לשיעורים מתורגמים שעות ארוכות באוזניות.
  • בכל אותם ימים לא יצאתי מהמרכז – שם אכלתי את הארוחות. הגעתי הביתה רק כדי לישון.
  • במהלך יום העבודה התחברתי מדי יום בשעה 13:45 למאמר צהריים של לייטמן, שבו לייטמן חזר על עיקרי שיעור הבוקר, נמסרו הודעות וכו’. היה לי פלאפון שמחובר לקבוצת בני ברוך. השיחות בין חברי הקבוצה היו בחינם. בעלי עודד אותי לחסוך כסף בכך שלא אתקשר לאף אדם שאינו חבר בקבוצה של בני ברוך.
  • גם בסופי שבוע ובחגים היינו נמצאים במרכז כמעט כל היום.
 5. לא היו לי חברות או חברים מחוץ למרכז. לא היה לי שום עניין או עיסוק שלא נגע לבני ברוך. כל שעותיי היו מוקדשות להפצה, לימוד או שינה בלבד.

מתוך: תצהיר ל’ ללא פרטים – תביעת עמותת בני ברוך נגד אהרון אפלבאום

לעמוד התצהיר הראשי – לחצו כאן
לקריאת כל התצהירים שהוגשו בתביעתם של בני ברוך נגדי – לחצו כאן