הנישואין לחבר הקבוצה הפנימית והמעבר למרכז בני ברוך בפתח תקווה

  1. אחרי אחד השיעורים אמרו לי שבקבוצה המרכזית בפתח תקווה יש בחור שמחפש כלה.
  2. “הקבוצה המרכזית” (הקבוצה הפנימית) הם אנשים שלומדים כל בוקר משלוש עד שש. אלה אנשים שמקורבים לרב, משלמים מעשר ולכל גבר צריכה להיות אישה.
  3. יבגני אמר לי שטוב מאד עבור אישה להתחתן עם חבר מהקבוצה הפנימית כדי שזה יקדם אותה “בדרך”. הוא אמר שלא משנה בכלל מי הגבר. הוא אמר: “תמיד יהיו בעיות בזוגיות ולא חשוב בכלל מי יהיה הבעל, כיוון שהבעל הוא הדלת לבורא. אם את רוצה ללכת לבורא, לא חשוב איזו דלת. כל אחד יכול להיות בעלך אם הוא בדרך”.
  4. “הדרך” הוא מונח של בני ברוך לתיאור מי שלומדים קבלה. העולם נחלק למי ש”בדרך” ומי שלא “בדרך”.
  5. כששמעתי על האפשרות להתחתן עם בחור מהמעגל הפנימי התרגשתי מאד ורציתי לנסוע לפגוש אותו בישראל. פגשתי את ג’ ו’, בעלי המיועד, בכנס בני ברוך באסטוניה בחורף 2007. הרב לייטמן היה בכנס והלכנו לשאול אותו האם הזיווג שלנו מתאים. הרב לייטמן אישר את הזיווג ואמר לי לבוא לבקר את ג’ בפתח תקווה לחודש כדי לבדוק האם אני רוצה לגור שם.
  6. באפריל 2007 הגעתי לישראל והתגוררתי אתו במשך פחות מחודש בדירה הקטנטנה בבניין BB TOWER. לא היינו בדירה הרבה כיוון שכל היום היינו במרכז בני ברוך ועסקנו בהפצה.
  7. ביוני 2007 ג’ הגיע למוסקבה ושם התחתנו. החתונה נערכה במוסקבה כיוון שלא היתה אפשרות חוקית להתחתן בישראל כיוון שאינני יהודיה בהתאם להלכה.
  8. החתונה נערכה במרכז בני ברוך במוסקבה. כל המשתתפים מלבד אמא שלי היו חברי בני ברוך. לא רציתי להזמין את החברים מהחיים הקודמים שלי כיוון שלא הרגשתי שהם חברים שלי יותר. אמא שלי היתה מזועזעת מהחתן ומהחתונה ולא הבינה מה אני מחפשת איתו. אני זוכרת שהיא אמרה לי: “הוא לא יפה, לא חכם ולא נחמד. למה את מתחתנת אתו?!”
  9. באותו זמן אני הסתכלתי על ג’ וראיתי אדם גדול רוחנית. ידעתי שהוא גדול רוחנית לא בגלל משהו בו, אלא כיוון שיבגני אמר לי שכל מי שבקבוצה הפנימית ולומד כל בוקר הוא אדם גדול רוחנית. לא העליתי על דעתי לפקפק בזה ולא יכולתי לראות שום דבר שקשור לבני ברוך באור ביקורתי.
  10. על מנת שאוכל לסיים את לימודיי נשארתי במוסקבה עוד כמה חודשים ובנובמבר 2007 עברתי לישראל. כשעברתי לישראל המשכתי להתגורר עם ג’ בדירה הקטנטנה ב-BB TOWER.

מתוך: תצהיר ל’ ללא פרטים – תביעת עמותת בני ברוך נגד אהרון אפלבאום

לעמוד התצהיר הראשי – לחצו כאן
לקריאת כל התצהירים שהוגשו בתביעתם של בני ברוך נגדי – לחצו כאן