הניתוק מהחברים והמשפחה וה”משפחה החדשה” שלי

  1. עד שנכנסתי לבני ברוך הייתי מאד קרובה לאמא שלי, לאחי ולחברים הרבים שהיו לי.
  2. באותה תקופה עבדתי כמנהלת מכירות. הבוס שלי היה קרוב אלי. גם הוא אמר לי שזו כת. בעקבות זאת הסתכסכנו ורציתי לעזוב את העבודה. באותה תקופה לא הצלחתי להחזיק בעבודה כיוון שנהגתי להתעורר בלילות לשמוע את שיעורי הבוקר ולכן הייתי נרדמת בעבודה.
  3. לפני בני ברוך אהבתי מאד את אמא שלי והייתי קרובה אליה.
  4. אמא שלי מאד התנגדה להתקרבות שלי לבני ברוך. היא באה אתי לכמה כנסים במוסקבה והיתה מזועזעת ממה שראתה. אני זוכרת שהיא שאלה אותי: “אלה האנשים שאת מסתובבת אתם?!”. היא חשבה שחברי הקבוצה משפיעים עלי לרעה ואמרה שזה נראה כמו כת. מרגע שנכנסתי לבני ברוך התחלתי להרגיש שבני משפחתי מפעילים עלי השפעה לא טובה, שהם רוצים להזיק לי.
  5. כשהחלטתי לנסוע לישראל ולהתגייר באופן רשמי. אמא שלי רואה עצמה כנוצריה והיא התנגדה לגיור ואמרה לי שאסע לישראל על גופתה המתה. אמרתי לה שאם היא לא מבינה אותי, היא לא אמא שלי ושאנתק אתה ועם שאר המשפחה קשר.
  6. גם החברים שלי לא הבינו מה עובר עלי. הם אמרו שנראה שנפלתי לידיים של כת. כשאמרו דברים כאלה כעסתי מאד. לא יכולתי לסבול שום ביקורת על בני ברוך. לא הבנתי איך מישהו אומר כזה דבר כשאני עסוקה בלהציל את העולם.
  7. הפסקתי לדבר עם כל החברים הקודמים שלי. הרגשתי שאין לי על מה לדבר אתם. כל מה שעניין אותי זה בני ברוך. הם רצו לדבר על הדברים הפשוטים: סרטים, מוזיקה, שלא עניינו אותי כלל.
  8. בתוך כמה חודשים אמרתי לחברים שהם לא חברים שלי, לאח שלי שהוא לא אח שלי ולאמא שלי שהיא לא אמא שלי. אמרתי להם שיש לי משפחה חדשה. ”משפחה חדשה” היה ביטוי של קבוצת בני ברוך. יבגני אמר שהקבוצה היא המשפחה החדשה שלי ושאני לא צריכה אף אחד אחר.

מתוך: תצהיר ל’ ללא פרטים – תביעת עמותת בני ברוך נגד אהרון אפלבאום

לעמוד התצהיר הראשי – לחצו כאן
לקריאת כל התצהירים שהוגשו בתביעתם של בני ברוך נגדי – לחצו כאן