יחסינו ומצבי מאז סולקתי מהקבוצה

 1. אחרי שעזבתי את בני ברוך הבנתי איזו טעות עשיתי בחיי, הרגשתי שכל החברים שלי נהנו מהחיים שלהם – התקדמו בקריירה, פגשו אנשים, חיו – ואני יצאתי מהחיים לתקופה של שבע שנים.
 2. הרגשתי מאד אשמה כלפי הילדים שלי שנולדו לסיטואציה כזו: שאבא שלהם אלים, שנולדו לסביבה של כת, שאין לי אפשרות לתת להם את הדברים שמגיעים להם.
 3. התחלתי לסבול מהתקפי חרדה קשים. בכל פעם שפגשתי אנשים מבני ברוך הרגשתי פחד עמוק. הייתי משותקת בכל פעם שנתקלתי בחברי הקבוצה. נכנסתי לדיכאון חמור מאד. לא הצלחתי לצאת מהבית.
 4. המשכתי לשתות אלכוהול כדי לחמוק מהמחשבות הקשות האלה.
 5. כשהבנתי שמצבי הנפשי מידרדר, הלכתי לרופא משפחה והוא הפנה אותי לטיפול בביה”ח גהה, שאבחן אותי כסובלת מפוסט טראומה, מאלכוהוליזם ומדיכאון. לא אושפזתי אלא אני נמצאת בטיפול ומעקב מדי תקופה עם פסיכיאטר.
 6. אחרי שעזבתי את בני ברוך השתפרו מאד יחסיי עם אמא שלי. היא באה לבקר אותי בישראל מספר פעמים. באחד מהביקורים של אמא שלי אצלי לא הקפדתי לשלוח את הבת הגדולה שלי לגן, בגלל הקושי הנפשי ובגלל שרציתי שתבלה זמן עם סבתה. בגלל שלא הקפדתי לשלוח אותה בסדירות לגן יצרה אתי קשר מחלקת הרווחה של עיריית פתח תקווה.
 7. במקביל היו לי סכסוכים רבים עם בעלי לשעבר, כיוון שהוא אינו משלם מזונות בכלל מאז שהתגרשנו. הוא משלם את המשכנתא על הדירה שרכשנו יחד אך לא עוזר בשום צורך שעולה, אפילו לא בתרופות לילדים כשלא היה לי מאיפה לקנות. כשאני מתלוננת על הקושי הכלכלי הוא מציע לקחת אותם לטיפולו.
 8. בהתאם להסדר הראייה בינינו ג’ רואה את הילדים פעמיים בשבוע. בעבר ביקשתי ממנו לא לקחת אותם למרכז בני ברוך. אולם כשביררתי עם הילדים התברר שהשאיר את הבת הגדולה לבד, עם נשות בני ברוך בסעודת שבת, וישב עם הבן יחד עם הגברים. בתי אמרה שלא הבינה את העברית שדוברה ולא היה לה עם מי לדבר. פעם אחת עשתה פיפי במכנסיים אחרי שכבר נגמלה. כששאלתי אותה למה אמרה שלא ידעה איפה השירותים, לא היה לה את מי לשאול והיא התביישה.
 9. בתגובה כתבתי דוא”ל ללייטמן ששמעתי שבתי ישבה לבד בסעודת שבת ושאם אשמע ממנה שזה יקרה שוב, אעשה בלגן ואפנה לתקשורת כדי לעצור זאת.
 10. מאז אותו דוא”ל לא קיבלתי תשובה אך ג’ הפסיק לקחת אותם לסעודות שבת. בתי אמרה לי שהיא עדיין שומעת שיעורים של לייטמן יחד עם אביה.
 11. מאז גירושינו ג’ ואני רבים רבות בענייני תשלום מזונות ובנושא טיפולו של ג’ בילדים. באוקטובר 2015 רבנו מריבה גדולה ואני נקלעתי למצוקה רגשית גדולה. אחרי שהילדים הלכו לישון שתיתי אלכוהול (אחרי תקופה ארוכה של הימנעות) ובכיתי וצעקתי על ג’ בטלפון. בגלל הרעש השכנים קראו למשטרה שהגיעה. צעקתי על המשטרה והרוחות סערו. ג’ הגיע ולקח את הילדים והמשטרה עצרה אותי ללילה ועירבו את מחלקת הרווחה.
 12. בעקבות אותו אירוע הבנתי שעלי לקחת אחריות על חיי ולא להמתין לעזרה מג’. מאז אותו יום הפסקתי לשתות באופן מוחלט. אני עובדת כיום בבית דפוס ומפרנסת את ילדיי בעצמי.
 13. אני עדיין בקשר עם מחלקת הרווחה בעיריית פתח תקווה. מתחילת שנה זו הילדים הולכים באופן סדיר לגן והעובדת הסוציאלית מרוצה מהתקדמותנו.
 14. בתי סיפרה לי שילדים במרכז בני ברוך לעגו לה כיוון שאמא שלה לא חברה בבני ברוך יותר.
 15. בתי התלוננה בפני שסיפרה לאביה שאחד הילדים בגן שלה (בן של חברי בני ברוך) מציק לה, ושג’ השיב לה שאותו ילד הוא מהמשפחה שלה ולכן עליה להסתדר אתו.
 16. אחרי היציאה מהקבוצה התחילו אצל הילדים בעיות פסיכולוגיות. הבן סובל מגמגום. בתי מתקשה ליצור קשרים חברתיים בקבוצה ומתביישת מאד מהילדים בגלל שלא מדברת עברית.
 17. בשנת 2014 התיידדתי עם גבר בשם ב’ ס’. הכרתי אותו כיוון שהפעיל קיוסק ליד בני ברוך והתיידדנו בזמן שהייתי נשואה. לאחר שסולקתי מבני ברוך הוא היה המכר היחיד שלי מחוץ לקבוצה. הוא שימש לי כידיד, הלווה לי כסף כשהייתי צריכה וכו’. בשלב מסוים התחיל ב’
 18. לחזר אחרי באופן אינטנסיבי. לא היה לי עניין רומנטי בו והוא החל להטריד אותי: חיכה מתחת לביתי, צעק וקרא לי כשלא רציתי לרדת, דפק על דלתי ללא הפסק, להתקשר אלי ללא הפסקה ולשלוח הודעות. פעם אחת נכנס לדירה שלי בלילה, השתכר, הקיא ונרדם. התקשרתי למשטרה. בעקבות תלונותי נעצר ב’ והוגש נגדו כתב אישום. ביום 18.1.2016 צפוי להיערך דיון בעניינו ואני אמורה להעיד.
 19. מאז שעזבתי את בני ברוך אני משתתפת בדיונים באינטרנט, בעיקר בפייסבוק, בנושא בני ברוך כדי להגביר את המודעות לסכנה שבהצטרפות לקבוצה. אני כותבת לקהל הדובר רוסית, מספרת את הסיפור האישי שלי ועל המצב אליו הגעתי, מזהירה מפני הסכנות שבהצטרפות לקבוצה. בשנה הראשונה לאחר שעזבתי את בני ברוך קיבלתי תגובות בפייסבוק מחברי הקבוצה שכתבו שאני זונה, שקרנית וכו’.

מתוך: תצהיר ל’ ללא פרטים – תביעת עמותת בני ברוך נגד אהרון אפלבאום

לעמוד התצהיר הראשי – לחצו כאן
לקריאת כל התצהירים שהוגשו בתביעתם של בני ברוך נגדי – לחצו כאן