דף הבית » עמותת בני ברוך נגד אהרון אפלבאום – תצהירים » תצהיר רשמי רחל – תביעת עמותת בני ברוך נגד אהרון אפלבאום » הפנייה שהגיעה למרכז בעניין בית ספר רימונים, שסופה במכתב התלונה שהוציא אפלבאום ושבגינו הוגשה התביעה

הפנייה שהגיעה למרכז בעניין בית ספר רימונים, שסופה במכתב התלונה שהוציא אפלבאום ושבגינו הוגשה התביעה

  1. אהרון אפלבאום הוא תומך ומתנדב פעיל במרכז מזה מספר שנים, בעקבות חברותו של בנו בבני ברוך. הוא פנה אלינו לאחר ששמע עלינו, נפגש איתנו, תרם לנו כסף, והחל להיות מעורב בפעילות המרכז. מבחינתי הוא היה מעין “מחזיק תיק בני ברוך“, כאשר הייתי מתייעצת איתו לגבי עניינים הקשורים בהם וכו’ (באופן טבעי יש לנו מתנדבים שמהווים יועצים / מלווים בכל הנוגע לקבוצה שבגינה הצטרפו לפעילות וזאת בגלל ההיכרות שלהם עמה). כך היה גם אהרון ובני ברוך.
  2. באוקטובר 2012 קיבלנו ל’קו החם’ פנייה של אמא לתלמיד בבית ספר הממלכתי ‘רימונים’ בנוגע ל”חדירה” של בני ברוך לבית הספר, באמצעות גוף המכונה ‘לגדול בכיף’. האמא קיימה שיחה ראשונית עם מתנדבת בקו החם שלנו, ובהמשך שוחחתי איתה אני ארוכות, מספר פעמים. התלונה היתה מפורטת וקוהרנטית, והיא אכן היתה מטרידה ביותר.
  3. האמא סיפרה שהמורה המחנך בכיתת בנה הוא תלמיד בני ברוך, ושכיתת בנה משמשת כ”פיילוט” לפעילות חינוכית של ‘לגדול בכיף’ במערכת החינוך הרגילה. האם אמרה שגילתה במקרה שמדובר בתכנית שקשורה בבני ברוך / קבלה לעם כשבעלה הגיע לכיתה באחד הימים וראה את השם “קבלה לעם” על מצגת שהוצגה לתלמידים. היא מסרה שהיא וכמה הורים מודאגים נוספים פנו להנהלת בית הספר אך לא קיבלו תשובות מספקות. שוחחתי איתה כמה וכמה פעמים בנושא. היא היתה מאד מודאגת, אך פחדה מאד. חששה מהתנכלויות של המורה, של מנהל בית הספר. היא דרשה שלא אזכיר את שמה בשום מקום.
  4. עידכנתי את אהרון כ”מחזיק תיק בני ברוך” בפנייה הנ”ל. הוא היה מזועזע כמוני. יחד עם זאת הודעתי לו, שלאור המורכבות המשפטית ביחסי המרכז מול בני ברוך כמתואר לעיל, וסדרי העדיפות שלנו המוכתבים מהמשאבים המוגבלים שלנו, המרכז לא יפעל בנושא.
  5. אהרון היה כמובן מאוכזב מכך שהמרכז לא יעשה דבר עם פנייה חשובה שכזו, ולו פנייה לרשויות לבחינת הדברים. הוא סבר שזו מעילה בחובתנו האזרחית. לפיכך החליט לפנות לרשויות באופן עצמאי, כאדם מהיישוב, שלא דרך המרכז. מתנדבת אחרת במרכז סייעה לאהרון, שעברית אינה שפת אמו, עם הניסוחים. הוא הראה לנו את נוסחו הסופי, ולאחר מכן גם שם אותי ב’העתק’ של הפנייה שלו לרשויות. כמובן שהכרנו את המכתב כולל נוסחו הסופי ולהעברה הפורמלית אלינו גם ב’העתק’ לא היתה שום משמעות. את המכתב הנ”ל שקיבלנו לא פרסמנו בשום צורה או מקום.

מתוך: תצהיר רשמי רחל – תביעת עמותת בני ברוך נגד אהרון אפלבאום

לעמוד התצהיר הראשי – לחצו כאן
לקריאת כל התצהירים שהוגשו בתביעתם של בני ברוך נגדי – לחצו כאן